İsmailağa’da FETÖ: Kavga büyüyor… Diyanet bu işin neresinde

Aydınlık gazetesinin İsmailağa cemaati liderlerinden Seyfettin İnanç’ın kardeşi Mehmet Bahadır İnanç’ın, FETÖ soruşturmasından arandığını haberleştirmesi sonrasında başlayan tartışma şiddetlendi. Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel, “FETÖ’yle aynı kaderi paylaşırsınız!” dedi.

İstanbul Fatih’te bulunan İsmailağa Camii İmamı Salih Topçu, Aydınlık’ın haberi üzerine Doğu Perinçek hakkında “Doğu Perinçek denen dinsiz, derin devletin adamı, din düşmanı” ifadelerini kullandı. Aydınlık Gazetesi’nden İlker Yücel, İsmailağa mensuplarına seslenerek, “Siz neden kendinizi ortaya attınız böyle! Başka FETÖ’cüler de mi var aranızda?” diye sordu.

İsmailağa’nın içinden FETÖ çıktı: Kimler koruyorGüncel

“FETÖ’YLE AYNI KADERİ PAYLAŞIRSINIZ”
“Demek bizimle uğraşma kararı aldınız! Hodri meydan. FETÖ’yle aynı kaderi paylaşırsınız!” diyen İlker Yücel, “Bundan sonra Aydınlık haber merkezinin en önemli gündem maddelerinden biri, siz ve ekibinizin içindeki FETÖ’yü saklayanlar olacak. Tertemiz dindar yurttaşlarımızı kandırmaya iyi alışmışsınız. Bitti o dönem!” sözleriyle İsmailağa cemaatine seslendi.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı ise İsmailağa Camii İmamı Salih Topçu’nun sözlerini Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) ve DİB Başkanı Ali Erbaş’ı etiketleyerek paylaştı. Topçu’nun Diyanet’e bağlı bir memur olduğunu hatırlatan Bursalı, “Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Müslümandır. Genel Başkanımız, Hz. Muhammed’in hayatı ve İslam Uygarlığının büyük birikiminin Türkiye’de ve dünyada anlaşılması için kitapları, makaleleri, konferanslarıyla yarım yüzyıldır emek vermektedir” sözleriyle Diyanet İşleri Başkanlığı’na seslendi: “Söz konusu kişi hakkında idari soruşturma açılmasını ve gerekeni yapmasını talep ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir