Gaziler, şehitler diyarına gazi başkan adayı

AstsubayHüseyin Özlük, 29 Temmuz 1993’te Şırnak’ın Beytüşşebap kırsalında askerin geçeceği yol üzerine döşenen mayını etkisiz hale getirmeye çalışırken teröristlerin roketli saldırısına uğradı. Mayın patlaması sonucu 5 metre havaya uçtu. Aylar sonra hastanede kendisine geldiğinde iki gözünü de görmediğini öğrendi. Yalnız onlar değil, sol elinin 4 parmağı da yoktu. İşitme yeteneğinin yüzde 50’sini kaybetmişti.

Hüseyin Özlük, görevde olduğu dönemde karakolların daha korunaklı hale getirilmesi için “Kalekol” projesini hazırlayanlar arasında yer almıştı. İYİ Parti’nin kurucularından olan Hüseyin Özlük, partinin son kurultayında Genel İdare Kurulu Üyeliği için yapılan seçimde 1.101 oy alarak en yüksek oy alan ikinci kişi oldu. Birinci ile arasındaki oy farkı sadece bir oydu.

Üç kitap yazdı. İYİ Parti’nin ilk seçim müziği “Başaracağız”ın sözlerini, müziğini ve okumasını yaptı. İki halk müziği albümü çıkardı. Abdullah Öcalan’ın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ndeki duruşmasına gazi olarak katılan beş isim arasında yer aldı. Gazi Özlük, benim de çok yakın dostum. Elinde bağlamasıyla, sadece serçe parmağını kullanarak mutlaka “Sarı Saçlı, Mavi Gözlüm” türküsünü söyler. Neden serçe parmağıyla çalıyor? Çünkü Hüseyin’in 4 parmağı mayın patlamasında koptu. O inanılmazı başaranlardan…

Hüseyin Özlük, Polatlı’daki seçimleri ve yapmak istediklerini SÖZCÜ Medya Grubu Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’e anlattı.

NEREDE GÖREV VERİRSENİZ

Hüseyin Özlük, parti yöneticilerine gidip “Vatanımız, milletimiz için ben gazi oldum. Nasıl Türkiye’miz için hizmet ettiysem, görevlendirdiğiniz her yerde seçime katılıp belediye başkanı olarak hizmet etmek istiyorum. Gönlümden Polatlı ilçesinden aday olmak geçiyor. Bir gazi olarak, gaziler, şehitler diyarı Polatlı’da seçimi kazanıp bu ilçemize hizmet ekmek istiyorum” dedi.

Ankara’nın Polatlı ilçesinden Hüseyin Özlük aday yapıldı. O şimdi esnafları, sivil toplum kuruluşlarını dolaşıyor, başkanlık seçiminde kendisine oy verilmesini istiyor. Afişlerinde, “Gaziler, şehitler diyarı Polatlı’ya gazi başkan yakışır” yazdırdı. Ancak afişler asıldığı yerden hemen sökülüyor. Bu, gazi Özlük’ü üzüyor. Dün, astırdığı afişlerin, pankartların da yerinde olmadığını öğrenince, “Nedense hep benimkileri söküyorlar” diyor.

ARADAN SIYRILIRIM

Polatlı, yıllardır MHP’li başkan tarafından yönetiliyordu. MHP’den aday gösterilmeyince CHP’den aday yapıldı. CHP’liler “Neden bizden birini aday göstermediniz?” diye kızıyor. MHP’liler neden parti içinden bir aday çıkartılmadığına, AKP’liler, AKP’li bir ismin neden MHP adayı olarak gösterildiğine, MHP’liler de kendi içlerinden birinin neden MHP’den değil de AKP’den aday yapıldığına öfkeli.

Hüseyin Özlük, “Bu durum benim şansımı artırıyor” diyor. Esnaf ziyaretlerinden çok olumlu tepkiler aldığını anlatan Özlük’e, “İki gözünün de görmemesi başkan seçildiğinde sıkıntı olmaz mı?” diye soranlar oluyor. O, şunları söylüyor:

BANA DÜŞEN ÇALDIRMAMAK

“Onlara kendi hikayemi anlatıyorum. Mücadeleci ruha sahip olduğumu, belediyede işlerin tek kişiyle değil, ekiple yürüdüğünü, ekibin güzelse, işlerin de iyi olacağını anlatıyorum. Başkan olarak bana düşen en önemli görev çalmamak, çaldırmamak, yememek, yedirmemek olacak. Ben bu ülke için bedel ödedim. Halk hikayemi dinleyince etkileniyor ve beni yalnız bırakmayacağını söylüyor.”

Tarım ve hayvancılığın önemli merkezi olan Polatlı için projeleri de çok. ‘Tarım Üniversitesi’ kurulması da bunlardan birisi. Köylerde ziraat mühendisi ve veteriner görevlendireceğini belirten Özlük’ün öncelikleri arasında, ünlü Polatlı soğanının üretiminin artırılması, nohut ve mercimek paketleme tesisi, soğuk hava deposu kurulması yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir