AKP’li Çelik CHP’yi hedef aldı: ‘Haddinizi bildirmeye kararlıyız’

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP’nin Adana adaylarının tanıtıldığı törende açıklamalarda bulundu.

Törende konuşan Çelik, “Muhalefet partilerinden birisi çıkmış demiş kiYerel seçimlerde Cumhur İttifakı’na haddini bildireceğizİşte ben de diyorum kiHaddini bildireceğizdiyene. Bak biz Adana’dayız. Buradayız. Hepinize yeteriz ve hepinizin haddini bildirmeye hazırız, kararlıyız. Onlar 14 Mayıs’ta, 28 Mayıs’ta ne diyorlardı?Kemal Kılıçdaroğlu anketlere göre Cumhurbaşkanı olacakdiyorlardı. Adana ne diyordu?Biz Bay Kemal’i Bay Bay Kemal yapmaya hazırızdiyordu. Şimdi genel başkanları gitti. Başka bir genel başkan geldi. Fakat yine teröre destek verenlerle ittifaklarını sürdürmek için terörle yanaşık düzen yürüyenlerle ittifaklarını sürdürmek için her türlü hesabın kitabın içerisine giriyorlar” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZA HEDİYE EDECEĞİZ”

Çelik, “Onlar ne yaparsa yapsınlar. Biz bu yolda başta Adana olmak üzere Türkiye’nin her tarafında Cumhur İttifakı’nın üyeleri olarak kararlı bir şekilde güçlü bir şekilde yürüyeceğiz. Genel seçimlerde elde ettiğimiz başarıyı yerel seçimlerde taçlandıracağız. Genel seçimlerde attığımız imzayı yerel seçimlerde daha büyük bir başarı dalgasına dönüştüreceğiz ve sonuçta inşallah 31 Mart gecesi Cumhurbaşkanımıza Adana Büyükşehir’i ve 15 ilçeyi hediye edeceğiz. inşallah 31 Mart gecesi değerli büyüğümüz Devlet Bahçeli’ye Adana Büyükşehir’in ve 15 ilçesinin Cumhur İttifak’ının olduğunun müjdesini vereceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından AKP’nin adayları tanıtıldı. Adaylar ise şu şekilde:

“Yüreğir Belediye Başkan Adayı Halil Nacar, Seyhan Belediye Başkanı Erdal Hatipoğlu, Çukurova Belediye Başkan Adayı Firdevs Cingözler, Sarıçam Belediye Başkan Adayı Bilal Uludağ, Aladağ Belediye Başkan Adayı Mustafa Akgedik, Karaisalı Belediye Başkan Adayı Bekir Şimşek, Ceyhan Belediye Başkan Adayı Erol Kahraman, Yumurtalık Belediye Başkan Adayı Aydın Kütükoğlu, Feke Belediye Başkan Adayı Ahmet Şener, Pozantı Belediye Başkan Adayı Ali Avan, Kozan Belediye Başkan Adayı Mustafa Atlı, İmamoğlu Belediye Başkan Adayı Mehmet Aydın Kangur, Tufanbeyli Belediye Başkan Adayı Tufan Keçe, Karataş Belediye Başkan Adayı Necip Topuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir