Silahlı Saldırı Sonrası Meral Akşener’den İlk Açıklama: “Eğer Geleceksen, Sen Gel!”

Sabah saatlerinde İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na silahlı saldırı düzenlenmişti. Saldırı sonrası Meral Akşener’den ilk açıklama geldi. Akşener, saldırı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı işaret etti. 

İstanbul Zeytinburnu’nda bulunan İYİ Parti İl Başkanlığı’na saat 10.30 sıralarında silahlı saldırı düzenlenmişti.

Silahlı saldırı sonrası Genel Başkan Meral Akşener’den ilk açıklama geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Akşener, şu ifadeleri kullandı:

‘Devri iktidarınızda; evime, dava arkadaşlarıma yönelen tüm saldırılar cezasız kalmıştı. Bugün de İstanbul İl Başkanlığımıza silahlı saldırı düzenlendi Recep Bey! Tehditlerini vazife bilerek üzerimize gelen kurşunları çek; eğer geleceksen, sen gel!’

Meral Akşener’in açıklaması

Ne olmuştu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir canlı yayında Meral Akşener’i hedef alan açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan, ‘Biz bir şeyi eğer yapıyoruz, yaptık dersek, bunu yaparız Meral Hanım. Bizim adımıza dikkat et. Benim adım Tayyip soyadım da Erdoğan. Erdoğan’a da dikkat et, Tayyip ismine de dikkat et. Konuştuğun zaman buna göre konuş. Yalanla dolanla iş yapma. Beni kendinle uğraştırma’ ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan’ın bu sözlerine karşılık veren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ‘Giderayak seni çok gergin gördüm Recep Bey. Akşamları papatya çayı iç, iyi gelir’ ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir