Mikel Arteta: Memnun değilseniz, kiliseye gidin!

İngiltere Premier Lig’de geçtiğimiz hafta Bournemouth’u ağırlayan lider Arsenal, 90+7. dakikada gelen golle kazarak şampiyonluk yolunda önemli bir galibiyet elde etmişti. Son anlarda gelen golden sonra Arsenal yedek kulübesi ve saha içindeki oyuncuları çılgınlarca sevindi. Bazı yorumcuların bu kutlamaları abartılı bulması üzerine konuşan Arteta, karamsar insanların futbol statları yerine kiliseye gitmesi gerektiğini söyledi.

Reis Nelson’un 90+7. dakikada attığı golden sonra Arsenal yedek kulübesi, 3-2’lik galibiyeti oyuncularla birlikte kutlama yapmak için saha içine akın etti. İngiltere Futbol Federasyonu konuyla ilgili soruşturma başlatsa da, Arsenal’a herhangi bir ceza verilmedi. Sky yorumcusu ve Manchester United’ın efsanelerinden Gary Neville, Arsenal oyuncularının yaşadığı kutlamayı eleştiren ifadeler kullanırken, Arsenal Teknik Direktörü Mikel Arteta’dan yanıt gecikmedi.

“MEMNUN OLMAYAN KİLİSEYE GİTSİN”

Fulham maçında aynı şekilde kazanmaları halinde oyuncularının kutlama yapmasına engel olmayacağını söyleyen Arteta, “Futbolda kazanırsan kutlarsın.” şeklinde konuşurken, FA soruşturmasına şaşırıp şaşırmadığı sorulduğunda şu ifadeleri kullandı:

“Eğer tutku ve duygu istiyorsanız, gol atmaktan ve futbol maçlarını kazanmaktan daha iyi bir şey yoktur. Eğer bundan memnun değilsen, kiliseye gidersin. Elbette oyuncularıma pazar günü kutlama yapmamalarını söylemeyeceğim.”

Öte yandan uzun süredir sakatlığı nedeniyle sahalardan uzak kalan Gabriel Jesus hakkında konuşan Arteta, “Henüz hazır değil. Gerçekten kendini hazır hissetmesi gerekiyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir