AKP Sözcüsü Çelik’ten Mehmet Şimşek açıklaması: Aktif siyasette yer almayı düşünmüyor

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasındaki görüşmeye ilişkin açıklamada bulundu. Çelik, “Mehmet Şimşek Bey aktif siyasette yer almayı düşünmüyor” dedi. Çelik, ittifak görüşmeleri için ise, “Sayın Cumhurbaşkanımıza destek beyan eden tüm siyasi partilerle görüşmelerimiz sürüyor” değerlendirmesinde bulundu. 

NTV’de yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile AK Parti Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Şimşek, görüşmenin ardından açıklama yapmadan parti genel merkezinden ayrıldı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Erdoğan-Şimşek görüşmesine ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Şimşek’in aktif siyasette yer almayı düşünmediğini aktaran Çelik, şunları söyledi:

“Mehmet Bey’in AK Parti Genel Merkezi’ne gelmesi olağanüstü bir gündem değil. Kendisi çok değerli bir arkadaşımız. Geçmişte beraber hükümetlerde görev yaptık. Halen de çok sık görüştüğümüz bir kardeşimiz. Birikimi olan, vizyonu olan bir arkadaşımız. Dolayısıyla buraya gelmesi gayet normal. Kendisi siyasetten ayrıldıktan sonra pek çok işle meşgul. Ayrıca sivil toplum örgütlerinde sorumlulukları var. İş dünyasıyla ilgili olarak da yürüttüğü işler var. O sebeple Mehmet Şimşek Bey aktif siyaseti düşünmüyor. Aktif siyaseti düşünmediğini ifade etti ama sayın Cumhurbaşkanımızın parti politikalarımıza ya da hükümet politikalarımıza dönük olarak beyan ettiği her konuda yardımcı olmaya hazır olduğunu, her türlü katkıyı vereceğini bir kez daha ifade etti.”

Çelik, ittifak görüşmeleri için de, “Sayın Cumhurbaşkanımıza destek beyan eden tüm siyasi partilerle görüşmelerimiz sürüyor” ifadelerini kullandı. 

HaberTürk: Mehmet Şimşek AK Parti Genel Merkezi’nde

TIKLAYIN | Reuters: Erdoğan ekonominin başına Şimşek’i getirecek

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir