AKP Genel Başkan Yardımcısı Yavuz: AK Parti geldi, onun başındaki lider sayesinde prangalar bir bir kırıldı

AKP’nin 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Malatya’nın 13 ilçesindeki belediye başkan adayları açıklandı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti geldi, onun başındaki lider sayesinde prangalar bir bir kırıldı. Zincirler kopartıldı ve benim kızım bugün başörtüsüyle avukatlığını yapıyor. Allah’a hamdolsun. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde artık şunu anladık ve bütün dünya da anladı” dedi. 

AKP’nin Malatya adayları Merkez Spor Salonu’ndaki aday tanıtım toplantısında açıklandı. Burada konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, şunları söyledi: 

“Diyorlardı ki ‘Suriye’nin kuzeyinde terör koridoru kuruldu. Artık o koridoru kimse ortadan kaldıramaz’. O terör koridorunu parçalamak üzere Sayın Cumhurbaşkanı’mıza güç verdiniz. Cumhur İttifakı’na güç verdiniz. Terör koridoru paramparça edildi. ‘Başörtüsü (sorunu) çözülmez’ deniyordu. ‘Ayasofya açılmaz’ deniyordu. Hava savunma sistemi S-400 mesela, ‘Alınamaz, alınsa da kurulamaz, işletilemez’ deniyordu. Deniyordu da deniyordu. Ama bunların hepsi oldu.

AK Parti geldi, onun başındaki lider sayesinde prangalar bir bir kırıldı. Zincirler kopartıldı ve benim kızım bugün başörtüsüyle avukatlığını yapıyor. Allah’a hamdolsun. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde artık şunu anladık ve bütün dünya da anladı. İstenince, millet güç verince ve milletin içinden çıkan Recep Tayyip Erdoğan gibi liderler olunca ‘olmaz’ diye bir şey olmaz. Her şey olur Allah’ın izniyle. Bak göreceksiniz. Önümüzdeki süreç yine bir başka güzelliklerin yaşandığı süreç olacak. Bak göreceksiniz gerçek belediyecilik anlamında, Malatya’da da Malatya Büyükşehir’de ve 13 ilçede de inşallah 14-0 yaparız.”

Yavuz, toplantıda, Gelecek Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisinden AK Parti’ye geçen üyelere rozet taktı.

AK Parti İl Başkanı Namık Gören ile Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sami Er’in de konuşma yaptığı toplantıda açıklanan ilçe belediye başkan adayları şöyle:

Akçadağ: Hasan Ulutaş

Arguvan: Burak Ateş

Arapgir: Çetin Özdemir

Battalgazi: Bayram Taşkın

Darende: Alican Bozkurt

Doğanşehir: Zekeriya Çelebi

Doğanyol: Hakan Bay

Kale: İhsan Özbay

Pütürge: Mikail Sülük

Yazıhan: Nevzat Öztürk

Yeşilyurt: İlhan Geçit

Hekimhan’da AKP’nin destekleyeceği MHP adayı Memet Tabaroğulları, Kuluncak’ta da AKP’nin destekleyeceği MHP adayı Erhan Cengiz oldu.

Toplantıya AKP Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, İnanç Kara Ölmeztoprak, Abdurrahman Babacan ve İhsan Koca ile MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir